Mažeikių dekanatas

Pievėnų Nukryžiuotojo Jėzaus parapija

Pievėnai, 89348 Mažeikių r.
Facebook paskyra https://www.facebook.com/Pievenai/

Administratorius Boleslovas JONAUSKAS
1962 02 15*1986 06 01*2018 07 11
Mob. +370 686 55875, el. p.

Aptarnauja Dauginius.

Sekmadieniais 12.30 val.
    Šiokiadieniais: pagal susitarimą
    Šeštadieniais pagal susitarimą
  • Išpažinčių klausoma prieš šv. Mišias
  • Švč. Sakramento adoracija pirmąjį mėnesio sekmadienį po sumos
    Kryžiaus kelio pamaldos penktadieniais prieš 17 val. šv. Mišias
  • Gegužinės pamaldos sekmadieniais 12.30 val., šiokiadieniais 17.00 val.
  • Birželinės pamaldos sekmadieniais 12.30 val., šiokiadieniais 17.00 val.
  • Rožinis sekmadieniais 12.30 val., šiokiadieniais 17.00 val.
  • Atlaidai ir šventės

Švč. Kristaus Kūno ir Kraujo atlaidai – Devintinių sekmadienį Šv. Kryžiaus išaukštinimo atlaidai – rugsėjo 14 d. (keliama į sekmadienį po 14 d.)

Pievėnai, dalis Balėnų, Tučiai I–II, Gauryliai, Stočkai.

Ministrantai, parapijos choras, Caritas; vaikų rengimo Pirmajai Komunijai ir Sutvirtinimui.

Pavadinimas Pievėnų Nukryžiuotojo Jėzaus parapija
    Adresas F. Važinskio g. 40 Pievėnai
    Juridinio asmens kodas 191274161
    Bankas Swedbank

Bažnyčia pastatyta 1788 m. stačiakampio plano, su bokšteliu. Ji savo forma primena tradicinį gyvenamąjį namą. Bažnyčia viena navė su trisiene apside, išilgine ašimi orientuota rytų - vakarų kryptimi. Abipus presbiterijos įrengtos zakristijos. Dvišlaičio stogo apačia sutampa su sienų kontūru, tarp apsidės ir navos kampo sudaro įstrižai uždengtą pastogę - tai būdinga XVIII a. II p. statytose bažnyčiose. Pagrindinis įėjimas iš vakarų pusės. Pietų pusėje yra du įėjimai, šiaurės pusėje - vienas. Fasaduose dominuoja sienų plokštuma. Joje įkomponuoti ryškūs, baltais segmentinės arkos formos rėmais langai, smulkaus skaidymo. Pagrindiniame vakarų fasade trikampį frontoną nuo sienos plokštumos atskiria pasvirusi lenta.. Virš stogo kraigo, arčiau rytinio galo, iškyla dengtas skarda puošnus barokinis bokštelis. Virš stogo barokinio bokštelio viršuje - kalto metalo, ažūrinis kryžius. Bažnyčioje trys altoriai. Didysis centrinis altorius yra su Nukryžiuotojo skulptūra centre. Šis altorius ažūrinis, būdingas ankstyvam barokui, triumfo arkos formos - labai retas medinėse bažnyčiose. 2006-2008 m restauruotas - konservuotas Pievėnų bažnyčios didysis altorius. (MC 9724 ; DV 1726)

Pievėnų bažnyčioje išlikęs vienintelis Europoje tetralizuotas velykžydžių budėjimas, per Šv. Velykas, garsėjantis itin archaiškomis tradicijomis ir pritraukiantis daugybę žmonių, atvykstančių ne tik iš Mažeikių rajono.

2005 m. iš Lietuvos Kultūros ministerijos lėšų, skirtų projektui „Pievėnų kaimo kultūros vertybių išsaugojimas ir sklaida“ vykdyti, buvo pasiūti pagal išlikusią ikonografiją tarpukaryje naudoti autentiški Velykų kareivių drabužiai (ketvirtos komandos uniforma).