Pašventintas Paragaudžio kryžius
Paskelbta: 2023-05-26 16:21:52

2023 m. gegužės 25 d. Kvėdarnos Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje buvo teikiamas Sutvirtinimo sakramentas. Po pamaldų Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius kartu su dalyvavusiais dvasininkais nuvyko į šalia Kvėdarnos esantį Paragaudžio kaimą, kuris mena buldozerinio ateizmo laikus.

1964 m. gegužės 28-29 d. naktį į Paragaudžio kaimo atokesnę vietą tuometinė Šilalės rajono valdžia suvežė nugriautus kryžius bei koplytstulpius ir pradėjo juos deginti. Šiam barbariškam įvykiui pažymėti prieš dvidešimt devynerius metus buvo pastatytas atminimo kryžius, kuris dėl atmosferos poveikio suiro. Parapijiečiai susiorganizavo ir pastatė naują kryžių, bylojantį ne tik apie bedievių siautėjimą, bet ir meldžiantį Viešpatį atleidimo piktadariams.

Telšių vyskupas pašventino naują kryžių, pasidžiaugė žmonių meile Išganytojui, o parapijos klebonas kun. Edgaras Petkevičius įvardijo pagrindinius kryžiaus pastatymo iniciatorius ir jiems padėkojo. Virš miško į dangų kilo giesmės „Kryžiau šventas“ žodžiai.
Duok, Viešpatie, kad mūsų tautoje daugiau nepasikartotų tokių skaudžių įvykių!