į pirmą puslapį

Kronika

Atsinaujino Žemaičių vyskupystės muziejus
Paskelbta: 2024-06-01 11:21:42

2024 m. gegužės 31 d. Varniuose po keletą metų trukusių rekonstrukcijos darbų duris lankytojams vėl atvėrė Žemaičių muziejaus „Alka“ padalinys – Žemaičių vyskupystės muziejus. Jis kviečia susipažinti su Žemaičių vyskupystės istorija, patirti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės baroko dvasią, pasigėrėti iš bokšto atsiveriančia Varnių panorama, apžiūrėti atvertas autentiškas Žemaičių kunigų seminarijos erdves ir Žemaitijos sakralinio paveldo lobyną, susitikti su XV–XVI a. Žemaitija per pažintį su dokumentinėmis ir archeologinės vertybėmis.

Prieš palaiminant atnaujintas patalpas Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius priminė Medininkų vyskupijos, kuri vėliau buvo vadinama Žemaičių vyskupyste, įsteigimo istoriją. 1417 metais du Konstancos visuotinio susirinkimo įgalioti dvasininkai - Lvovo vyskupas Jonas ir Vilniaus vyskupas Petras – keliavo į Žemaitiją ieškodami tinkamos vietos vyskupijos katedrai. Tuomet jiems buvo sunku prasibrauti pro miškų tankynes ir pelkes. Užėję aukštesnę vietą – Medininkus, jie pasirinko šią vietą vyskupijos katedrai statyti. Taip atsirado Medininkų vyskupija. Nuo 16 a. Medininkų vietovė imta vardinti Varniais.

„Muziejui būtų per maža vien tik atspindėti praeitį, bet muziejus tekelia tikslą praturtinti dabartį ir formuoti ateitį“ – kalbėjo vyskupas Algirdas. Po oficialios atidarymo dalies ir palaiminimo maldos salėje įvyko muziejaus veiklą pristatanti konferencija.

Telšių vyskupijos kurijos ir Žemaičių muziejaus „Alka“ informacija
Nuot. Žemaičių muziejus „Alka“

 
 
 
 
aukštyn
TELŠIŲ VYSKUPIJOS KURIJOS REKVIZITAI: Pavadinimas/Beneficiary Account Name: Telšių vyskupijos kurija
Sąskaitos numeris/Beneficiary Account Number: LT73 4010 0428 0001 1641
JA kodas/Beneficiary code: 191270864
Adresas/Beneficiary Address: Katedros a. 5, LT-87131, Telšiai, Lithuania
Banko pavadinimas/Bank Name: LUMINOR bank
Banko SWIFT kodas/Bank SWIFT code: AGBLLT2X
Banko adresas/Bank address: Konstitucijos pr. 21A, LT-03601 Vilnius, Lithuania

 Sekite mus: