į pirmą puslapį

Kronika

Žygaičių parapijos jubiliejus
Paskelbta: 2022-08-06 20:35:59

Mūsų Viešpaties Jėzaus Kristaus Atsimainymo šventės dieną Žygaičių šv. apaštalų Petro ir Pauliaus parapija šventė 160-ąsias parapijos įsteigimo metines. Vos tik buvo įsteigta parapija (1862 m.), netrukus atsirado ir mokykla, steigėsi katalikiškos organizacijos, sklido mokslas ir kultūra.

Šventinės pamaldoms vadovavo Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius, kuris ragino žygaitiškius kopti drauge su Kristumi į kalną ir savo kasdienybę vertinti tarsi „nuo kalno“, t. y. matant platesnius horizontus. Pamaldose dalyvavo ir Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda, kuris savo sveikinimo kalboje prisiminė pas senelius netoli Žygaičių praleistas vasaras, nes prezidento giminė kyla iš Žygaičių parapijos, todėl jis čia buvo dažnas svečias.

Žygaičių parapijos klebonas kun. Tomas Domarkas jubiliejaus proga apdovanojo aktyviausius parapijiečius, o šventę apvainikavo prof. Juditos Leitaitės atliekamų giesmių skambėjimas. Po pamaldų Jo Ekscelencija prezidentas Gitanas Nausėda šventoriuje ilgai bendravo su pažįstamais, giminaičiais bei parapijiečiais.

Telšių vyskupijos kurijos informacija

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ Aleksandras Savickis 

aukštyn
TELŠIŲ VYSKUPIJOS KURIJOS REKVIZITAI: Pavadinimas/Beneficiary Account Name: Telšių vyskupijos kurija
Sąskaitos numeris/Beneficiary Account Number: LT73 4010 0428 0001 1641
JA kodas/Beneficiary code: 191270864
Adresas/Beneficiary Address: Katedros a. 5, LT-87131, Telšiai, Lithuania
Banko pavadinimas/Bank Name: LUMINOR bank
Banko SWIFT kodas/Bank SWIFT code: AGBLLT2X
Banko adresas/Bank address: Konstitucijos pr. 21A, LT-03601 Vilnius, Lithuania

 Sekite mus: